REGNUM GOLF & SPA RESORT

Belek'te, Antalya ilinin 30 km doğusunda, Akdeniz kıyısında yer alan Regnum Carya Golf & Spa Resort, 17 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir. Carya, sahası ve kulübü ile en yüksek standartlardadır; geleneksel İngiliz kulüplerinin en iyileriyle eşit konumdadır.

55-60 m2 arasında değişen standart oda boyutları ile bölgedeki en yüksek standartlardan birine sahiptir. Tüm odalar deniz manzaralı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun dışında 45 metrekarelik 40 adet golf evi ve 100 metrekarelik 4 adet golf villası bulunmaktadır.

Projede 1000 kişilik balo salonu ve 16 adet kongre salonu bulunmaktadır. Ayrıca, sadece Türk mutfağının değil, dünyanın dört bir yanından da en iyileri sunan, her biri ayrı bir tasarım konseptine sahip 7-10 adet alakart restorana sahiptir. FIFA standartlarında inşa edilen 4 futbol sahası, dünyanın her yerinden futbol takımlarını ve yıldızlarını ağırlayabilmektedir.

Regnum Carya 2015’de G-20 Dünya Zirvesine ev sahipliği yapmış olmaktan gurur duyuyor.

Rooms
Regnum Carya has 553 luxury rooms and suites overlooking the Mediterranean coastline, golf courses, and gardens. This luxury resort features a superb choice of accommodation options from spacious standard rooms to suites and exclusive villas.


Room Amenities
◽ Pillow menu (5 luxury microfiber pillow options)
◽ Bvlgari toiletries
◽ Custom room fragrance (4 aroma options)
◽ Hypoallergenic rug
◽ Separate dressing room (safe, iron, ironing board, etc.)
◽ Workspace
◽ 55-inch mirror LED TV
◽ A complimentary coffee/tea station


Regnum Carya bünyesinde 27 delikli National Golf ve ayrıca 18 delikli Carya Golf olmak üzere iki golf sahası bulunmaktadır.

Carya Golf Club
Bu cennetin en zarif köşelerinden biri olan Carya Golf Kulübü, geleneksel İngiliz mimarisi tarzında Türkiye'nin ilk klasik golf kulübüdür. Championship Golf Sahası'na sahip olan Carya Golf Kulübü, beş kez British Open şampiyonu olan Peter Thompson tarafından kurulan Thomson Perrett & Lobb Golf Course Architects tarafından tasarlandı.

Dünyanın saygın golf yayınları tarafından Avrupa'nın en iyi 100 golf kulübünden biri seçilen Carya Golf Kulübü, Türkiye'de 18 delikli uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapabilen ender kulüplerden biridir. Carya Golf Kulübü ayrıca Avrupa'da geceleri sahada projektör kullanan ilk kulüp oldu. Carya'nın konukları gece de golf oynamanın keyfini çıkarabilirler.

Carya, Avrupa Turu'nda Final Four Serisi'nin bir parçası olan 2017 Turkish Airlines Open'a onurlu bir şekilde ev sahipliği yapan bir şampiyona sahasıdır.

Details of Carya Golf Course

Official opening: November 2008

Design: Thomson Perrett & Lobb Golf Course Architects

Surface:260 acres (104 ha), heathland course set in pine forest

Greens: Average per green approximately 600 m2

Tees: Five tees per hole

Fairways: Challenging and undulating with plenty of strategic options

Bunkers:75 with heather covered edges

Lakes:3

Driving:Range Double ended with a unique two storey Academy building with 22 bays and two teaching studios.

Putting Green: 2300 m2 - 130 meters long.

Chipping & Pitching Green: Yes

Golf Cars: Available